img 0439

Dnia 11.02.2018 o godzienie 14:00 zakończył się XXVIII Turniej Szachowy o "Puchar Gór Opawskich". W Villi Daglesia, gdzie odbywał się

turniej w obecności p. Burmistrza Głuchołaz Edwarda Szupryczyńskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Szula, Naczelnika Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Pawła Szymkowicza oraz sponsora p. Jacka Laskowskiego, zostały wręczone puchary oraz nagrody dla najlepszych szachistów. Cały turniej zwyciężył arcymistrz Mirosław Grabarczyk, który zwycięstwo zapwnił sobie już w przedostatniej rundzie nie przegrywając żadnego ze spotkań. Na pozostałych miejscach uplasowali się kolejno: Piotr Goluch z Wrocławia i Krzysztof Banasik z Prudnika. W turnieju dzieci, który odbywał się równolegle z turniejem głównym zwycięzcą został Mikołaj Walaszczyk w kategorii chłopców. W kategorii dziewcząt wygrała Emilia Jaros. Wszystkie wyniki są dostępne pod adresami: