Zlokalizowany przy parku miejskim przy ul. Bohaterów Warszawy 10. Obiekt składa się z boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjnego (siatkówka, koszykówka, tenis ziemny) oraz zaplecza kontenerowego z dwiema szatniami, sanitariatami i pomieszczeniami animatorów. Orlik jest areną rozgrywek ligowych dziecięcej piłki nożnej w kategorii Orlików i Młodzików oraz amatorskiej ligi piłki nożnej dla niezrzeszonych GOL (Głuchołaska Orlik Liga). Na obiekcie swoje zajęcia odbywają szkoły oraz gminne kluby sportowe w systemie całorocznym.

Uwaga:  zgodnie  z załącznikiem nr 1 do Zarządzenia  nr 856 - PR. 200 / 2013  Burmistrza  Głuchołaz z dnia 13 lutego 2013 r. istnieje możliwość korzystania z boisk sportowych na wyłączność (bez obecności zespołów i osób trzecich ) dla grup spoza Gminy Głuchołazy po uiszczeniu opłaty 20,00 zł za jednostkę treningową.