Dyscyplina: TENIS ZIEMNY

ul. Henryka Brodatego 1, 48-340 Głuchołazy

e-mail: kontakt@gtt-glucholazy.pl lub wolochowskis@wp.pl

Głuchołaskie Towarzystwo Tenisowe zostało założone w 1993 roku. Celem Stowarzyszenia jest upowszechnianie i propagowanie tenisa ziemnego w Głuchołazach. Głuchołaskie Towarzystwo Tenisowe ma swoją siedzibę przy ulicy Henryka Brodatego 1 w części zdrojowej miasta. Stowarzyszenie dzierżawi i zarządza obiektem tenisowym, w skład którego wchodzą:
-Dwa korty o nawierzchni mineralnej, które są oświetlone umożliwiając tym samym grę po zapadnięciu zmroku.
-Trybuna dla kibiców.
-Ściana tenisowa.
-Budynek klubowy z szatniami i zapleczem sanitarnym.
W sezonie obiekt tenisowy służy wszystkim sympatykom tenisa ziemnego nie tylko z terenu Głuchołaz. Członkowie Głuchołaskiego Towarzystwa Tenisowego chętnie biorą udział w turniejach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych, odnosząc liczne sukcesy. Działacze GTT organizują, co roku liczne turnieje tenisowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz mecze z ościennymi miastami z Polski i Czech. Od kilku lat funkcjonuje szkółka tenisowa dla dzieci prowadzona przez kwalifikowanych instruktorów, a jej członkowie uzyskali szereg znaczących sukcesów w turniejach szkolnych, krajowych i międzynarodowych.