43031881 191265798343005 4694957888039288832 o

Niesamowity tydzień sportowy stał się udziałem mieszkańców naszego miasta. Bartek Przedwojewski, Michał Rajca oraz Natalia Drożdżyńska zapisali się złotymi zgłoskami w historii sportu na miarę kraju, europy, a nawet świata. Natalia Drożdżyńska, wieloletnia reprezentantka naszego miasta w turniejach karate, jako

zawodniczka Akademii Karate Głuchołazy 20 października 2018 roku zdobyła w Żarach swoje pierwsze Mistrzostwo Polski. Rywalizując w karate JKA konkurencja kata indywidualnie w swojej grupie wiekowej (16 – 17 lat) była najlepsza. Michał Rajca w sobotnią noc 13 października 2018 roku uczestniczył w zawodach, w których musiał przebiec dystans maratonu, przepłynąć blisko 4 km oraz rowerem pokonać trasę 180 km. W swojej kategorii zajął bardzo dobre 21 miejsce na 102 startujących zawodników. W klasyfikacji generalnej zajął 204. lokatę na 2378. startujących. Hawaje, na których odbywały się zawody dają mu powód by ponownie wystartował i poprawił i tak bardzo dobry wynik. Bartek Przedwojewski, o którym już pisaliśmy po sukcesie w zawodach Zegama - Aizkorri w Hiszpanii. Tym razem tj. 20 października 2018 Bartek wziął udział w finałowym biegu prestiżowego cyklu Golden Trail Series - Otter African Trail Run, który rozgrywany był na południowym wybrzeżu Republiki Południowej Afryki. Zawody o charakterze maratonu czyli długości trasy 42,195 km gdzie przewyższenie wynosiło 2600 m+ były finałem cyklu 6 zróżnicowanych biegów górskich na dystansie maratońskim. Bartek w RPA prowadził niemal od startu do mety, finiszował w czasie 3 godzin 40 minut i 48 sekund, o prawie 15 minut poprawiając rekord trasy. Osoby, które je uzyskały tak wspaniałe wyniki spotkają się z Radą Miejską Głuchołaz na zbliżającej się sesji Rady Miejskiej. Same wyniki przełożą się na uznanie w formie konkretnych kwot finansowych. Ta forma uznania podkreśli chęć docenienia ich dotychczasowej ciężkiej pracy oraz dodatkowo zmotywuje naszych reprezentantów do osiągania jeszcze lepszych wyników.