×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2019/06/karate oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Drukuj
Odsłony: 374

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2019/06/karate oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

61533042 2258701420892996 961170984574910464 o

- Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym

 

Po raz trzynasty rozegrane zostały w Głuchołazach Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym. Mistrzostwa odbyły się 01.06.2019 roku w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głuchołazach. Głównym organizatorem Turnieju był Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego, na którego zaproszenie przyjechały kluby z

województwa dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego.

 

Wśród nich były:
1. Akademia Karate Tradycyjnego z Opola
2. Opolski Klub Karate Tradycyjnego „BUDOKAN”
3. Kluczborski Klub Karate
4. Ośrodek Kultury z Byczyny
5. Klub Karate Tradycyjnego z Wołczyna
6. Akademia Karate Głuchołazy
7. Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław
8. Klub Karate Tradycyjnego „KOBU” Wrocławia- Stowarzyszenie
9. Klub Karate Shotokan „SENTO-KN” z Chocianowa
10. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy z Bytomia
11. Klub Karate Tradycyjnego „HIKARI” z Oleśnicy
12. Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego – Gospodarz Turnieju

 

W sumie w Mistrzostwach wzięło udział ponad 200 zawodników z 12 klubów.
O godzinie 11.00 oficjalnego otwarcia zawodów dokonali: Konferansjer Bartosz Bukała oraz Prezes Opolskiego Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego Pan Andrzej Olech.

Turniej oceniali sędziowie w następującym składzie:
1. Andrzej Olech 6 dan z Kluczborka, sędzia główny Mistrzostw
2. Zbigniew Sitarz 6 dan z Opola
3. Rafał Panaszek 3 dan z Kluczborka
4. Anna Koper 3 dan z Oleśnicy
5. Wiesław Olewicz 3 dan z Chocianowa
6. Bogusław Czarny 2 dan z Opola
7. Michał Sitarz 2 dan z Opola
8. Agnieszka Maciejczyk 1 DAN z Głuchołaz
9. Klaudia Kołodziej 1 dan z Opola
10. Adrian Kowalski 1 dan z Głuchołaz
11. Jarosław Pindel 1 dan z Opola
Opiekę medyczną sprawował Ratownik Medyczny Pani Jolanta Szmyt.

Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia i pomocy sponsorów, którymi byli: Gmina Głuchołazy, Starostwo Powiatowe w Nysie, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Głuchołazach, Drukarnia w Pokrzywnej Państwo Iwona i Robert Jakóbczak, Kompleks Turystyczny Sudety Ośrodek „Banderoza” Pan Jacek Laskowski, Firma „BORAMEX” z Oleśnicy Państwo Małgorzata i Antoni Borowik, Firma „Krafczyk” Pana Andrzej Krafczyk, Pan Tomasz Zamojski oraz pomocy członków, rodziców oraz sympatyków GKKT, którzy pomogli w organizacji i przygotowaniu Mistrzostw.
Całe zawody koordynował i komentował Pan Arkadiusz Bukała Prezes i trener GKKT.
Podczas Mistrzostw zawodnicy zmagali się w dwóch konkurencjach: KATA i KUMITE w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz stopni uczniowskich kyu i mistrzowskich dan.
Wyniki końcowe:

Kategoria 7 lat i młodsi dziewcząt (9 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Zuzanna Bojęś CKT Wrocław
II miejsce Aleksandra Kusztan CKT Wrocław
III miejsce Aleksandra Jabłońska AK Głuchołazy
III miejsce Patrycja Siodlaczek AKT Opole

Kategoria 7 lat i młodsi chłopców (9 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Antoni Lawa AKT Opole
II miejsce Mateusz Bartyzel Sento-Kan Chocianów
III miejsce Kacper Scheibel AKT Opole
III miejsce Kevin Pander AKT Opole

Kategoria 7 lat i młodsi chłopców (8 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Borys Błaszczok Kluczborski KK
II miejsce Jakub Rojowski Kluczborski KK

Kategoria 7-9 lat dziewcząt (8 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Milena Różańska Sento-Kan Chocianów
II miejsce Michalina Koper HIKARI Oleśnica
III miejsce Zofia Janecka Kluczborski KK
III miejsce Helena Smaga Kluczborski KK

Kategoria 8 -9 lat chłopców (8 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Wiktor Głuch AK Głuchołazy
II miejsce Witold Szegżda AK Głuchołazy
III miejsce Albert Pałys KOBU Wrocław
III miejsce Natan Strama HIKARI Oleśnica

Kategoria 7-9 lat dziewcząt (7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Nina Kluczyńska CKT Wrocław
II miejsce Natalia Skamel Sento-Kan Chocianów
III miejsce Amelia Blaszczok Kluczborski KK
III miejsce Liliana Łobos Kluczborski KK

Kategoria 8-9 chłopców (9 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Marcek Szczotka Głuchołaski KKT
II miejsce Maciej Skrętkowicz AK Głuchołazy
III miejsce Bartosz Łabaza Głuchołaski KKT
III miejsce Arkadiusz Żądło Głuchołaski KKT

Kategoria 8-9 lat dziewcząt (9 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Amelia Wołkowicz Sento-Kan Chocianów
II miejsce Weronika Malanowska AK Głuchołazy
III miejsce Zofia Wróblewska Sento-Kan Chocianów
III miejsce Anna Kustra Głuchołaski KKT

Kategoria 7-9 chłopców (7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Robert Lisowski HIKARI Oleśnica
II miejsce Bartłomiej Zabiegała Głuchołaski KKT
III miejsce Dominik Leder KOBU Wrocław
III miejsce Antoni Glinny Kluczborski KK

Kategoria 10-11 lat dziewcząt (9 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Emilia Stachów AK Głuchołazy
II miejsce Julia Stachów AK Głuchołazy
III miejsce Oliwia Pluta Sento-Kan Chocianów
III miejsce Malwina Małczyk AK Głuchołazy

Kategoria 8-9 chłopców (6 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Jakub Łapucha AKT Opole
II miejsce Karol Sało OK Byczyna
III miejsce Dawid Kamiński Kluczborski KK
III miejsce Robert Jurańczyk AKT Opole

Kategoria 10-11 chłopców (9 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Lew Zbożny BUDOKAN Opole
II miejsce Gracjan Piotrowski AK Głuchołazy
III miejsce Marek Konczara AKT Opole
III miejsce Szymon Marszałek Głuchołaski KKT

Kategoria 10-13 lat dziewcząt (8 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Lena Lipińska AKT Opole
II miejsce Emilia Wolny AKT Opole
III miejsce Laura Mach AKT Opole

Kategoria 10-13 lat chłopców (8 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Maciej Świtoń HIKARI Oleśnica
II miejsce Kornel Sander BUDOKAN Opole
III miejsce Maciej Setlak AK Głuchołazy
III miejsce Gabriel Marków AK Głuchołazy

Kategoria 10-11 lat dziewcząt (7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Zosia Studzienna AK Głuchołazy
II miejsce Julia Pachura AK Głuchołazy
III miejsce Julia Zatwarnicka AKT Opole
III miejsce Zuzanna Kalisz AK Głuchołazy

Kategoria 10 - 11 lat chłopców (7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Bartosz Zamojski Głuchołaski KKT
II miejsce Tymoteusz Woźniczka CKT Wrocław
III miejsce Michał Maciejewski AKT Opole
III miejsce Alan Budyk AK Głuchołazy

Kategoria 8-11 lat dziewcząt (6 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Martyna Leder KOBU Wrocław
II miejsce Natalia Pogoda MUKS Bytom
III miejsce Zofia Stefaniak Kluczborski KK
III miejsce Julia Bukowiec AK Głuchołazy

Kategoria 10-11 lat chłopców (6 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Marcel Maciejewski AKT Opole
II miejsce Damian Wojciszak HIKARI Oleśnica
III miejsce Hubert Wojciechowski HIKARI Oleśnica
III miejsce Marcel Szacmajer AK Głuchołazy

Kategoria 8– 11 lat dziewcząt (5-4 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Magdalena Różyło MUKS Bytom
II miejsce Oliwia Pogoda MUKS Bytom
III miejsce Kaja Zygmunt CKT Wrocław
III miejsce Maja Majchrzak CKT Wrocław

Kategoria 8– 11 lat chłopców (5-4 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Oskar Panaszek Kluczborski KK
II miejsce Jakub Łatka Kluczborski KK
III miejsce Wojciech Łopatka Kluczborski KK
III miejsce Kacper Dawicki Kluczborski KK

Kategoria 10– 13 lat chłopców (3-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Roch Kupczak CKT Wrocław
II miejsce Wojciech Krupacki KOBU Wrocław
III miejsce Stanisław Adamkiewicz AKT Opole
III miejsce Michał Janas Kluczborski KK

Kategoria 12-13 lat dziewcząt (5-4 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Matylda Góra CKT Wrocław
II miejsce Aleksandra Wiej AKT Opole
III miejsce Natalia Radlok Kluczborski KK
III miejsce Natalia Kinder Kluczborski KK

Kategoria 14-15 lat dziewcząt (7-6 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Anna Popławska MUKS Bytom
II miejsce Julia Korf MUKS Bytom
III miejsce Amelia Głąb AK Głuchołazy

Kategoria 12 - 15 lat chłopców (9 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Maksymilian Olejnik AK Głuchołazy
II miejsce Michał Hajduk AKT Opole

Kategoria 12 - 15 lat chłopców (7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Michał Zamojski Głuchołaski KKT
II miejsce Igor Świstek HIKARI Oleśnica
III miejsce Alan Krafczyk Głuchołaski KKT
III miejsce Maciej Niemiec AKT Opole

Kategoria 14 - 15 lat dziewczęta (5-4 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Oliwia Grygas AKT Opole
II miejsce Milena Marynowicz AKT Opole
III miejsce Angelika Hulbój AK Głuchołazy
III miejsce Aleksandra Pietrzykowska AK Głuchołazy

Kategoria 12 - 15 lat chłopców (6 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Tymoteusz Kantyka AK Głuchołazy
II miejsce Rafał Dąbrowski AK Głuchołazy
III miejsce Damian Jonarski AK Głuchołazy
III miejsce Adrian Rusin Kluczborski KK

Kategoria 12 - 15 lat chłopców (4-5 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Paweł Bhul AKT Opole
II miejsce Tomasz Pietrzykowski AK Głuchołazy
III miejsce Dominik Krzyśków Kluczborski KK
III miejsce Tomasz Harmatiuk Kluczborski KK

Kategoria 12 - 14 lat dziewczęta (3-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Oliwia Karolewska KOBU Wrocław
II miejsce Hanna Dziki HIKARI Oleśnica
III miejsce Julia Sytniewska KKT Wołczyn
III miejsce Karina Bugiel HIKARI Oleśnica

Kategoria 14- 15 lat chłopców (3-1 kyu i dan)
Konkurencja kata:
I miejsce Maksymilian Klejn Kluczborski KK
II miejsce Hubert Pietrzak-Rogala HIKARI Oleśnica
III miejsce Bartłomiej Mucha OK Byczyna
III miejsce Miłosz Panaszek Kluczborski KK

Kategoria 16-17 lat i senior dziewcząt (7-6 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Agnieszka Matuszak Głuchołaski KKT
II miejsce Beata Olewicz Sento-Kan Chocianów

Kategoria 16-17 lat i senior chłopców (5-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Michał Danielewicz Kluczborski KK
II miejsce Kacper Sitarz OK Byczyna
III miejsce Jakub Misiak Kluczborski KK
III miejsce Dominik Wenglarzy AK Głuchołazy

Kategoria 16-17 lat i senior dziewcząt (5-1 kyu i dan)
Konkurencja kata:
I miejsce Karolina Kajewska Kluczborski KK
II miejsce Martyna Jańska Kluczborski KK
III miejsce Anna Chałupczyńska OK Byczyna
III miejsce Natalia Drożdżyńska AK Głuchołazy

Kategoria 14 - 17 lat dziewczęta (7-4 kyu)
Konkurencja kumite:
I miejsce Oliwia Grygas AKT Opole
II miejsce Aleksandra Pietrzykowska AK Głuchołazy
III miejsce Milena Marynowicz AKT Opole

Kategoria 16 – 17 lat chłopców (7-4 kyu)
Konkurencja kumite:
I miejsce Paweł Buhl AKT Opole
II miejsce Dominik Wenglarzy AK Głuchołazy
III miejsce Igor Świstek HIKARI Oleśnica

Kategoria 16-17 lat dziewcząt (3-1 kyu)
Konkurencja kumite:
I miejsce Hanna Dziki HIKARI Oleśnica
II miejsce Martyna Jańska Kluczborski KK
III miejsce Karina Bugiel HIKARI Oleśnica
III miejsce Anna Chałupczyńska OK Byczyna

Kategoria 16-17 lat chłopców (3-1 kyu i dan)
Konkurencja kumite:
I miejsce Jakub Misiak Kluczborski KK
II miejsce Mikołaj Adamski HIKARI Oleśnica
III miejsce Maksymilian Klejn Kluczborski KK
III miejsce Miłosz Panaszek Kluczborski KK

Kategoria senior mężczyzn (3-1 kyu i dan)
Konkurencja kumite:
I miejsce Michał Danielewicz Kluczborski KK
II miejsce Marek Mróz AK Głuchołazy
III miejsce Robert Müller AK Głuchołazy

W punktacji generalnej, przeliczając punkty według klucza: złoty medal 3 pkt., srebrny medal 2 pkt., brązowy medal 1 pkt. podczas XIII Otwartych Mistrzostw Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym na podium stanęły następujące Kluby:
I miejsce zajęła Akademia Karate Głuchołazy zdobywając 52 pkt.
II miejsce zajął Kluczborski Klub Karate zdobywając 48 pkt.
III miejsce zajęła Akademia Karate z Opola zdobywając 43 pkt.
Serdecznie gratulujemy!

{galeria}2019/06/karate/{/galeria}