zostań w domu koronawirus atakuje również młodych 

"Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia! Zastanów się, czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia" - podał na Twitterze Główny Inspektorat Sanitarny.

Apel ten kierowany jest także do mieszkańców naszej gminy. Głuchołaska Straż Miejska prawie każdego dnia otrzymuje informacje, że w godzinach dopołudniowych młodzież szkolna w grupach chodzi po sklepach, parkach czy przebywa na osiedlowych placach.

Jest to niedopuszczalne! Prosimy zatem o jeszcze większą czujność i kontrolę nad swoimi pociechami – mówi komendant Straży Miejskiej w Głuchołazach Tomasz Dziedziński. - Przypominam, do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi – dodaje komendant.

Straż Miejska codziennie patroluje gminę i informuje (m.in. poprzez komunikaty głosowe) o zakazie gromadzenia się (spotkań, imprez czy zebrań), korzystania z placów zabaw, boisk i siłowni zewnętrznych. - Grozi za to mandat w wysokości do 5 tys. złotych – przestrzega Tomasz Dziedziński.

Komendant głuchołaskiej Straży Miejskiej przypomina także, że przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

Dodajmy, że patrole funkcjonariuszy Straży Miejskiej zobaczyć możemy nie tylko na drogach miasta i sołectw, ale także na szlakach turystycznych i ścieżkach przyrodniczych w Górach Opawskich. Dlatego nie warto wychodzić z założenia, że społeczna kwarantanna nie dotyczy ludzi młodych. Wirus nie zwraca uwagi na wiek, tym samym funkcjonariusze dla nikogo nie stosują taryfy ulgowej i wyciągają stosowne konsekwencje. Pamiętać o tym powinna zarówno młodzież, jak i rodzice.

Nie warto igrać z niewidzialnym wrogiem - wirusem, który atakuje bez naszej wiedzy. Dlatego wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo nasze oraz naszych bliskich i zostańmy w domu.