niewypal1 Dwóch mieszkańców miejscowości Biechów (woj. opolskie) odniosło rany po tym, jak w garażu jednego z nich wybuchł niewypał lub niewybuch, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Policja podaje, że ma być wszczęte śledztwo dotyczące tego, skąd mężczyźni mieli takie materiały…

 Dwaj mężczyźni ranni po eksplozji niewypału

 Po takim wstępie, chciałbym mieć nadzieję, że każdy z Państwa po znalezieniu nieznanego przedmiotu w lesie, na polu, łące, ominie go szerokim łukiem i powiadomi o znalezisku wyspecjalizowane służby… Niestety czasami są to tylko nadzieje.

Szanowny czytelniku na przełomie tylko ostatniego tygodnia na terenie Gminy Głuchołazy znaleziono dwa miejsca (aż dwa), które odsłoniły swoją mroczną tajemnicę w postaci kilku niewypałów, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Najczęściej na wiosnę, podczas prac polowych lub przez zwykły przypadek znaleźć można w ziemi rzeczy, które mogą pozbawić nas życia, a w najlepszym razie doprowadzić do kalectwa… są to pozostałości po różnych militarnych zawieruchach w postaci niewypałów zalegających na naszym terenie.

Dlatego też, zwracam się z prośbą do Państwa o to, żeby w przypadku znalezienia nieznanego przedmiotu, który kształtem może przypominać pocisk, bombę, minę, itp. nie dotykać go, nie próbować podnosić lub w żadnym razie rozbrajać…

MOŻE TO SIĘ SKOŃCZYĆ TRAGICZNIE DLA ZNALAZCY I JEGO OTOCZENIA!!!

 W przypadku natrafienia na podejrzany przedmiot proszę odejść na bezpieczną, maksymalną odległość, natychmiast powiadomić odpowiednie służby i pozostać na miejscu do momentu ich przybycia:

 

Telefon alarmowy: 112

Komenda Policji: 997

Straż Miejska: (77) 409 21 05

Patrol rozminowania: (77) 411 74 00

 

W każdym zardzewiałym, nieznanym przedmiocie może czaić się „zardzewiała śmierć”, która doprowadzi do tragedii!!!