Fabryka robotów

Imprezy i wydarzenia kultularne
Termin: czwartek, 10 maj 2018 09:30 - 12:30

Miejsce: Mała Galeria Centrum Kultury  |  Miejscowość: Głuchołazy, Polska

Sebastian urodził się w 1974 r. w miejscowości Zawadzkie, obecne zamieszkuje w Łączniku (woj. Opolskie).
Swoją przygodę związaną ze scrap sculptures zaczął z początkiem 2013 r., zatem stosunkowo niedawno, niemniej nie ukrywa, że miał już wcześniej do czynienia z pracami związanymi z obróbką stali.

Już jako 12-letnie dziecko zrobił bowiem osobiście miecz samurajski, który ma po dziś dzień. Wykształcenie Sebastiana również wiąże się z obróbką metali, specjalnie zatem nie może dziwić, że na co dzień jest właścicielem firmy o profilu budowlanym.

Swoje rzeźby Sebastian tworzył jeszcze nie tak dawno temu w wolnym czasie i traktował je jako hobby.
Zawsze chciał jednak bez reszty poświęcić się twórczości “art from scrap”. Długo twierdził, że niestety w Polsce nie da się wyżyć z tej formy artyzmu. Ale jak pokazała rzeczywistość, wystarczyło zdobycie odpowiedniego rozgłosu i chętnych na prace Sebastiana zrobiło się tak wielu, że postanowił on założyć “Fabrykę Robotów” (o której piszemy w dalszej części tekstu) oraz poświęcić się głównie tworzeniu “złomowej sztuki”. Zamówień na prace Sebastiana wciąż przybywa :).

Pierwszą pracą artysty był i nadal jest (niestety nie jest jeszcze skończony) Predator o wysokości 2,7m i wadzie 500kg. W miedzy czasie powstał też mały obcy, ręka terminatora T-800, motocykle, samochody, anioł śmierci, koń mechaniczny i kilka innych drobiazgów.
Z ciężkich metalowych części Sebastian stworzył także Transformersa o wysokości trzech metrów i wadze ponad 500kg, a także pokaźnego Obcego.

Czemu akurat Predator, Ksenomorf i Transformers?
Sebastian od zawsze był wielkim fanem fantastyki i dlatego tak mocno inspirują go postacie właśnie z filmów SF.

Tworząc w garażu Sebastian zatraca się całkowicie. Często nie zauważa, że robi się północ i nie rozumie, kiedy minął cały dzień :).

Sebastian przyznaje, że czuje do swoich prac ogromny sentyment i nie chce się ich pozbywać. Jednak logika podpowiada mu, że lada moment zabraknie mu miejsca do ich przetrzymywania i niektórych dzieł niestety będzie musiał się pozbyć. Jest zatem możliwość kupienia części z jego dzieł. W tym celu najlepiej skontaktować się z autorem. Jak zobaczyć prace Sebastiana na żywo oraz jak skontaktować się z autorem piszemy poniżej.

Alien Hive mocno dopinguje Sebastiana i czeka na ukończenie dotychczasowych prac, jak i tworzenie nowych!

 

Telefon
77 4391 698
E-mail
dkg@glucholazy.pl
Addres
Bohaterów Warszawy 7
48-340 Głuchołazy, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • czwartek, 10 maj 2018 09:30 - 12:30

Wspierane przez iCagenda